aktualności

ZOBACZ SAM U NAS SŁYCHAĆ

  ŚWIATOWY DZIEŃ TARGÓW 2016 – 8 CZERWCA 2016

  8 czerwca został ogłoszony Światowym Dniem Targów 2016. Data ta została ustanowiona przez członków UFI - Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego z siedzibą w Paryżu oraz IAEE - Międzynarodowego Stowarzyszenia Targów i Eventów. 

  Z okazji tego Dnia, na całym świecie były prowadzone działania mające na celu promocję targów jako narzędzia marketingowego. Był to także czas, w którym zwrócono uwagę na wpływ wydarzeń targowych na gospodarkę oraz społeczeństwo. Podkreślano, że targi łączą ludzi posiadających podobne zainteresowania, dają możliwość wymiany doświadczeń w branży, a promując handel i innowacyjne rozwiązania - napędzają rozwój gospodarczy kraju.
   
  Uroczyste obchody związane ze Światowym Dniem Targów 2016 były realizowane przez ponad 30 stowarzyszeń targowych, setki organizatorów targów, operatorów i firm świadczących usługi związane z organizacją targów z różnych krajów świata.  Wśród przedstawicieli branży targowej znalazła się także Polska Izba Przemysłu Targowego, Krajowa Izba Gospodarcza (która objęła patronatem to wydarzenie), Stowarzyszenie Branży Eventowej, Klub Agencji Eventowych, Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych i inne. 

  Polska Izba Przemysłu Targowego zorganizowała galę, na której odbyła się oficjalna inauguracja z branżą MICE (ang. Meetings, Incentives, Conferencing, Exhibitions). Było to ważne wydarzenie, ponieważ MICE oraz PIPT należą do pokrewnych branż, a nawiązanie współpracy oraz "połączenie sił" sprawi, że branża targowa będzie mogła rozwijać się w szybszy, dynamiczny i efektywny sposób.
  O tym, jak ważna jest promocja oraz podkreślanie wartości targów, mówił Prezes Messe Düsseldorf GmbH, Pan Werner M. Dornscheidt w wywiadzie dla Fremann: 

  „W ciągu ostatnich 15 lat przemysł targowy urósł do rangi globalnego gracza, który towarzyszy przedsiębiorcom na ich drodze do rynków wzrostowych. Oznacza to, że znacząco przyczynia się do tworzenia sieci na całym świecie i odgrywa istotną rolę w rozwoju regionów gospodarczych i eksportu, zwłaszcza dla średnich przedsiębiorstw. Dotyczy to zwłaszcza wydarzeń, w których udział zarówno wystawców jak i odwiedzających jest bardzo międzynarodowy. Global Exhibition Day podkreśla ten wszechstronny charakter przemysłu targowego"